DarkForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DarkForum

Free

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ilginç gerçekler

2 posters
YazarMesaj
Suadsyn
Moderatör
Moderatör
Suadsyn

ilginç gerçekler Empty
MesajKonu: ilginç gerçekler   ilginç gerçekler Icon_minitimeMart 18th 2007, 7:57 pm

Fransız bir adamın trajikomik intihar vakası.

--------------------------------------------------------------------------------

Fransız bir adamın trajikomik intihar vakası.

1998'de bir Fransız oldukca karmaşık bi intihar girişiminde bulundu. Bir deniz kıyısında yüksek bir yamacın tepesine çıkıp boynuna bi ip bağladı, ipi de büyük bi kayaya bagladi. Sonra zehir içti ve kendini ateşe verdi. Uçurumdan atlarken de tabancayla kafasına ates etti! Ama devamı daha ilginç. Çünkü kurşun onu ıskalayıp ipi kesti, böylece adam suya düştugünde asılı kalmadı.Soğuk su yanan elbiselerini söndürmekle kalmadı aynı zamanda onu şoka sokarak yuttuğu zehri kusmasını sağladı. Sudan bir balikçı tarafından çıkarılıp hastahaneye götürülen adam orada hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi)den dolayı öldü..
Suadsyn
Moderatör
Moderatör
Suadsyn

ilginç gerçekler Empty
MesajKonu: Geri: ilginç gerçekler   ilginç gerçekler Icon_minitimeMart 18th 2007, 7:58 pm

Dünyanın en saçma yasaları

--------------------------------------------------------------------------------

Dünyanın en saçma yasaları
İngiliz savcı David Crombie, dünyanın en "akılalmaz" yasalarını araştırıp bir kitap haline getirdi. Çalışması, Türkiye'de de yayınlanan Crombie'e göre bazı ilginç yasalar şöyle:.

- İngiltere'de içki ruhsatı bulunan pub, bar gibi yerlerde sarhoş olmak yasak.

- Kadınların toplu taşıma araçlarında çikolata yemesi, on yaşından küçük çocukların çıplak vitrin mankenlere bakması, milletvekillerinin avam kamarasına kurşun geçirmez yelekle girmesi ve otobüste uyuyakalmak da yasak.

- Danimarka'da hapishaneden kaçmaya çalışmak suç değil.

- Fransa'da rayların üzerinde öpüşmek yasak.

- Sabah sekiz ile akşam sekiz saatleri arasında radyolarda çalan şarkıların yüzde 70'inin Fransız bestecilere ait olması şart. Domuzlara Napolyon adının verilmesi de suç.

- Hollanda'da pazar günleri bira ve şarap satmak, nehir olmamasına rağmen nehrin setlerini aşmak yasak.

- İtalya'da etek giyen erkekler, suç işlemiş sayılıyor. Kamuya açık yerlerde yemin etmek, tokat atmak, Mary adındaki kadınların fahişelik yapması da yasaklar arasında.
- İzlanda'da tabelasında yazması koşuluyla sahte doktora izin veriliyor.

- İskoçya'da bir ineğin yanında sarhoş olmak yasak.

- İsviçre'de pazar günleri çamaşır asılamıyor, araba yıkanamıyor, çim biçilemiyor. Apartmanlarda gece ondan sonra sifon çekilemiyor.

- Avustralya'da çocukların sigara satın almaları yasakken, içmelerine ilişkin yasaklayıcı bir madde bulunmuyor.

- Çin'de bir insanı boğulmaktan kurtarmak, o kişinin kaderini değiştirmek anlamı taşıdığından yasak.

- Tayland'da iç çamaşırı giymeden sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Çiğnediği sakızı yere atanlardan ise 600 dolar ceza alınıyor.

- Kanada'da ordu yürüyüşünü yavaşlatanlara ise 300 dolar para cezası kesiliyor.

- ABD'de California eyalet yasalarına göre, kadınların sabahlıkla araba kullanmaları ve otel odalarında portakal soymak yasak.

- Los Angelas'ta ise, erkeklerin karısını deri kemerle dövme hakkı bulunuyor. Ancak kemerin kalındığı en fazla 5 santimetre olmak zorunda.

- Hawai'de ise kulakta para taşımak, Louisiana'da bir insanı ısırmak suç.

- Louisiana'da yeni çıkan bir yasaya göre, anaokulundan liseye kadar tüm öğrenciler öğretmenlerine "bayım" ya da "hanımefendi" demek zorunda.
!_RaiN_MaN_!
Yeni Üye
Yeni Üye
!_RaiN_MaN_!

ilginç gerçekler Empty
MesajKonu: Dünyaca Ünlü Bir Avukat ve Kaybettiği Tek Dava   ilginç gerçekler Icon_minitimeMayıs 3rd 2007, 11:40 am

Dünyaca Ünlü Bir Avukat ve Kaybettiği Tek Dava

Dünyaca Ünlü Bir Avukat ve Kaybettiği Tek Dava

Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlanıyordu. Futbolcu yakalanmıştı. Ama karısının cesedi ortada yoktu.

Durusma Amerikan filmlerindeki gibiydi. Futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu. Kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu: "Sayın jüri üyeleri, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum. Buna az sonra sizler de inanacaksınız. Neden mi? Bakın, şimdi 1'den 10' a kadar sayacağım ve müvekkilimin öldürdüğü iddia edilen karısı bu kapıdan içeri girecek... 1, 2, 3, 4, 5, 6,7, 8, 9, 10..."

Bütün jüri kapıya döndü. Kimse girmedi içeri. Avukat bir savunma dahisiydi,öldürücü hamlesini yaptı: "Bakın, siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz.Çünkü hepiniz içeri girecek diye kapıya baktınız. işte kararı buna göre vermenizi talep ediyorum."
Jüri, ünlü futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu sekilde sonuçlandı.
Mahkeme çıkışında avukat, bayan jüri başkanına yaklaştı: "10' a kadar saydigimda siz de diğer üyeler gibi kapıya bakmıştınız.Neden böyle bir karara imza attınız?"

"Doğru" dedi jüri başkanı; "Ben de kapıya baktım, ama müvekkiliniz kapıya bakmiyordu!.."
!_RaiN_MaN_!
Yeni Üye
Yeni Üye
!_RaiN_MaN_!

ilginç gerçekler Empty
MesajKonu: aynı yalanı 45 kez yutturdu   ilginç gerçekler Icon_minitimeMayıs 3rd 2007, 11:42 am

Laughing Laughing Aynı Yalanı 45 Kez Yutturdu Very Happy:D:D

Adana'da bir dolandırıcı aynı yöntemle 45 kişiyi cep telefonundan etti. Sokakta yürürken cep telefonlarını dolandırıcıya gönüllü olarak teslim eden mağdurlar başlarına geleni gülerek anlattı.

Hırsızlık suçundan sabıkalı bir genç, Adana'da 45 kişinin cep telefonlarını ilginç bir yöntemle çaldı. Mağdurlar, nasıl dolandırıldıklarını karakolda gülerek anlattı.

İddiaya göre M.A., Adana'nın Mahfesığmaz ve Güzelyalı mahalleleri başta olmak üzere, birçok semtte değişik zamanlarda bir işyerinin önünde oturup, gözüne kestirdiği gençleri yanına çağırdı.

Kendisini işyerinin sahibi olarak tanıtan M.A., "Ben işyerinden ayrılamıyorum, şu arka sokaktaki tüp bayiine bir tüp siparişi verdim ama getirmedi. Tüp bayiinin sahibinden 500 YTL de alacağım var, sen git benim selamımı söyle tüpü göndersin, paramı da al gel. Sana güveniyorum, ama parayı getirinceye kadar da cep telefonun bende kalsın. Hem zahmetinin karşılığını da veririm" diyerek gençleri tüp bayiine gönderdi.

'Ne tüpçü vardı, ne de kendisi'
Gencin tüp bayiine gitmesi üzerine M.A. da telefonla ortadan kayboldu. Bu yöntemle yaşları 12 ile 17 arasında değişen 45 gencin cep telefonunu dolandıran M.A., verilen eşgal üzerine yakalandı. Polis, dolandırıldığı iddia edilen 45 şikâyetçiyi Emniyet Müdürlüğü'ne çağırarak zanlıyı teşhis ettirdi. Gençler, Adana Emniyet Müdürlüğü'nde nasıl dolandırıldıklarını gülerek anlattı. Mağdurlar şunları söyledi: "Yardım isteyince kıramadık. 500 YTL'sinin karşılığında da cep telefonlarımızı rehin aldı. Parayı getirip telefonumuzu alacaktık. Arka sokakta ne tüpçü vardı, ne de döndüğümüzde kendisi."
!_RaiN_MaN_!
Yeni Üye
Yeni Üye
!_RaiN_MaN_!

ilginç gerçekler Empty
MesajKonu: Geri: ilginç gerçekler   ilginç gerçekler Icon_minitimeMayıs 3rd 2007, 11:45 am

BU RESİME UZUN

Bu resme uzun süre bakanlar intihar ediyorlarmış..ne alaka anlamadım arkadaşlar bir de siz bakın bakalım bişey anLicak misiniz. aman fazLA bakmain dogrudur feLann

ilginç gerçekler 1e315ef7f85od4fr

ilginç gerçekler
1 sayfadaki 1 sayfası